Menu
عکس پروفایل مفهومی پیکوفان

خودرو‌های دپو شده در گمرک تا چند روز آینده ترخیص می‌شوند – نمایندگی سایپا پورتال کار

پیش فروش سایپا

با گذشت چند ماه از تلاش‌های مدیران و دستگاه‌های اجرایی برای تعیین تکلیف خودروهای وارداتی با ثبت سفارش غیرقانونی، اخبار امیدبخشی برای خریداران آن‌ها به گوش می‌رسد. یکی از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که طی روزهای آینده تکلیف این خودروها مشخص خواهد شد. این مقام مسئول که خواست نامش فاش نشود گفت:

موضوع خودروهای دپو شده در گمرک در جلسه یکشنبه ۹ دی دولت مطرح و تعیین تکلیف شده، اما قرار است برای تصویب نهایی در جلسه آتی سران قوا نیز مطرح و مصوبه‌ی آن را نیز دریافت کند. بر این اساس قرار است خودروهایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده، تفاوت آن پرداخت و سپس ترخیص شود. همچنین آن دسته از خودروهایی که برخی شرکت‌ها با ثبت سفارش غیرقانونی وارد کردند اما از مشتریان پیش ثبت‌نام کردند نیز از گمرک ترخیص و به مشتریان تحویل شود؛ اما واردکنندگانی که به‌صورت غیرقانونی ثبت سفارش کردند باید مراحل دادرسی را طی و مجازات قانونی را تحمل کنند.

واردات خودرو

این مقام مسئول همچنین گفت:

امیدوار است با ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک، شرکت‌های واردکننده خودرو بتوانند به بیشتر تعهدات خود در قبال مشتریان عمل کنند و دوره انتظار مشتریان برای دریافت خودرو کوتاه شود.

 

قیمت خودرو و ماشین و تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *