Menu
عکس پروفایل مفهومی پیکوفان

سایپا رکورد بازار را شکست؛ افزایش مجدد قیمت پراید در کمتر از ۵ روز – فروش اقساطی سایپا

پیش فروش سایپا

سال ۹۷ برای بازار خودرو، سالی متفاوت بوده است، به گونه‌ای که از طرفی واردات خودرو به کشور ممنوع شد و از سوی دیگر، عرضه خودروسازان داخلی، به کمترین میزان در سال‌های اخیر رسید و حتی کار به جایی رسید که خودروسازان داخلی از تحویل خودرو‌هایی که موعد تحویل آن‌ها فرا رسیده بود، به دلایلی همچون کمبود قطعه و افزایش نرخ ارز و به دنبال آن جهش قیمت تمام شده خودروها، خودداری کردند و تنها به پیش فروش با موعد تحویل چندین و چند ماهه و قیمت نهایی نامشخص روی آوردند.
این مسیر، رفته رفته باعث افزایش قیمت بی سابقه در بازار خودرو شد و در این میان مصرف کننده واقعی با کاهش قدرت خرید، دیگر توان خرید خودرو نداشت. خودروسازان نيز به دليل مشكلات موجود خواستار افزايش قيمت محصولات خود شدند.
شرکت سایپا و زیر مجموعه آن پارس خودرو در مسیر شرکت رقیب یعنی ایران خودرو حرکت کرده و به دنبال صدور مجوز افزایش قیمت انواع خودروها توسط دولت، لیست جدید قیمت انواع محصولات خود را اعلام کردند.
براساس این لیست، افزایش قیمت ‌ها در محصولات سایپا از 30 تا 87 درصد تعیین شد. در لیست مذکور قیمت پراید در مدل 151 که گران ترین مدل خانواده پراید نیز محسوب میشود به 31 میلیون تومان نرسید. به علاوه گفته می شد که تعهدات قبلی این شرکت نیز با قیمت حوالی 29 میلیون تومانی اجرا خواهند شد.
اما شب گذشته گروه خودروسازی سایپا به صورت شبانه قیمت پراید را افزایش داده و لیست قیمت مدل های مختلف این خانواده را منتشر کرد. قیمت مدل 111 از 29 میلیون و 245 هزار تومان در کمتر از 5 روز به 36 میلیون و 100 هزار تومان افزایش یافت که البته بیشترین میزان افزایش قیمت در خانواده پراید محسوب می شود. سایر مدل های پراید 131، 132 و 151 نیز افزایش قیمت را در رنج های مختلف تجربه کرده اند.
جدیدترین قیمت پراید – دی 97:

قیمت پراید

قیمت خودرو و ماشین و تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *