Menu
عکس پروفایل مفهومی پیکوفان

شاسی بلند راکت Z روسیه با پیشرانه هیوندای معرفی شد – فروش اقساطی سایپا

پیش فروش سایپا

بسیاری از شما اگر بخواهید با خودرو به دل طبیعت بزنید و به سفرهای ماجراجویانه آفرود بروید احتمالا گزینه‌هایی همچون تویوتا لندکروزر یا جیپ رانگلر را انتخاب می‌کنبد. البته تمام این خودروها، در مسیرهای خارج جاده‌ای توانا هستند اما شرکت روسی تکنیوم پلاس (Techniomplus) پیشنهاد دیگری دارد. جدیدترین محصول این برند گمنام روسی با نام Rocket Z 210-91، یک شاسی‌بلند موتور وسط با توانایی حمل ۹ سرنشین است و تقریبا می‌تواند از هر مسیری عبور کند. قیمت این خودرو حدود ۸۵ هزار دلار است.

Technoimpluse Rocket Z

این شاسی‌بلند بزرگ جثه دارای طراحی جعبه مانند است که کاملا با کاربری آن همخوانی دارد. پیشرانه‌ی راکت Z ساخت شرکت هیوندای است و ۲.۵ لیتری حجم دارد. این پیشرانه‌ی ۴ سیلندر توربو دیزل می‌تواند ۸۲ اسب بخار قدرت و ۱۹۶ نیوتون‌متر گشتاور تولید کند. نسخه‌ی دیگری را هم می‌توان انتخاب کرد که ۹۹ اسب بخار قدرت و ۲۳۰ نیوتون‌متر گشتاور دارد. راکت Z برای انتقال نیرو از یک جعبه‌دنده‌ی ۵ سرعته‌ی دستی استفاده می‌کند. باک این شاسی‌بلند روسی نیز ‍۱۰۰ لیتر گنجایش دارد و می‌تواند شعاع حرکتی خوبی را فراهم کند.

Technoimpluse Rocket Z

در هنگام مواجه با مسیرهای سخت، در راکت Z هیچ جای نگرانی وجود ندارد چون سازنده‌، این محصول را به امکاناتی همچون سیستم چهارچرخ محرک دائمی (فول تایم)، قفل دیفرانسیل و دنده کمکی دو سرعته مجهز کرده است. سیستم فرمان راکت Z هم عملکرد خوبی دارد و کار کردن با آن دشوار نیست. اگر لاستیک‌های راکت Z پنچر شوند نیازی به نگرانی نیست چون این خودرو مجهز به سیستمی است که می‌تواند از داخل خودرو باد لاستیک‌ها را کم یا زیاد کند.

در خصوص زوایا و توانایی‌های آفرودی راکت Z باید به زاویه ورود به شیب ۵۲ درجه و ارتفاع از سطح زمین ۶۰۰ میلیمتری اشاره کنیم. این شاسی‌بلند بزرگ بدون احتساب آینه‌های جانبی، ۲.۴۹ متر عرض و ۴.۸۹ متر طول دارد.

Technoimpluse Rocket Z

در کابین راکت Z تنها صندلی ثابتی که در جلو وجود دارد صندلی راننده است؛ اگر کسی بخواهد کنار راننده بنشیند باید از صندلی تاشویی که در این قسمت تعبیه شده استفاده کند. صندلی‌های ردیف دوم نیز از نوع نیمکتی و برای دسترسی به پیشرانه باید آن‌ها را تا کرد. صندلی‌های بخش عقبی نیز از نوع اتصال به دیوار‌ه‌ها هستند و با تا کردن آن‌ها فضای بزرگی در عقب خودرو ایجاد می‌شود.

به نظر می رسد که تکنیکیوم پلاس برخی استانداردهای نظمی را نیز در طراحی و ساخت راکت Z به کار است و رنگ آمیزی خودرو نیز این مساله را نشان می‌دهد؛ در وب‌سایت سازنده آمده که این خودرو مناسب برای گشت‌های حفاظت از محیط زیست و گارد مرزی است. اگر مشتریان خواهان خودرویی با قابلیت بیشتر و ابعاد بزرگ‌تر باشند، سازنده  نسخه‌ی 6×6 راکت Z را هم تولید می‌کند.   

 

قیمت خودرو و ماشین و تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *