Menu

حذف قبض کاغذی برق با استفاده از قبضینو

حذف قبض کاغذی، دریاقت قبوض با پیامک و حذف قبض تلفن، برق

همه ما سال‌هاست یک احساس مشترک را در خانه‌هایمان تجربه کرده‌ایم. احساس کلافگی و سردرگمی از ده‌ها قبضی که باید نسخه کاغذی آن‌ها را دریافت و پرداخت می‌کردیم. اما حالا زمان تغییر فرا رسیده و می‌توانیم نفس راحتی بکشیم. ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ طرح ملی قبض سبز توسط وزیر نیرو رونمایی و فرایند حذف قبوض کاغذی در سراسر کشور به صورت رسمی آغاز شد. “سبز، یعنی رویش، یعنی صلح و یعنی زندگی و توسعه پایدار.” این یادداشت اردکانیان، وزیر نیرو، بهترین تعریف ممکن برای قبض‌های کاغذی است که سال‌هاست هزینه‌های مازادی را برای سازمان‌های مربوطه و مردم به دنبال داشته است. حذف قبض کاغذی برق با قبضینو

قبضینو؛ پیشتاز در طرح ملی قبض سبز

قبضینو سامانه استعلام و پرداخت قبوض است. در سامانه پرداخت قبضینو دیگر نیازی به قبض کاغذی نیست و می توانید تمام قبض های خود را بدون نیاز به شناسه پرداخت و شناسه قبض، استعلام و پرداخت کنید. سرویس های پرداخت قبضینو شامل استعلام خلافی خودرو، پرداخت قبض تلفن ثابت، قبض همراه اول، قبض برق، قبض آب و گاز است. برای استعلام قبض آب، گاز و برق با وارد کردن شناسه اشتراک خود به راحتی می توانید جزئیات قبض های خود را مشاهده و پرداخت نماید. در بخش تلفن ثابت و تلفن همراه اول تنها با وارد کردن شماره تلفن قادر به استعلام و پرداخت قبض تلفن خواهید بود. در کنار نسخه تحت وب قبضینو می توانید از نسخه های اندوریدی و IOS قبضینو نیز استفاده کنید.https://ghabzino.com/electricity

قبضینو پیش از آغاز فاز اجرایی حذف قبض کاغذی روی این امر مهم تمرکز کرده بود و تنها با وارد کردن شماره اشتراک خود می‌توانید در هر دوره قبوض خود را استعلام کنید و پس از استعلام همه قبوض، آن‌ها را به صورت تجمیعی پرداخت کنید. سرویس های استعلام و پرداخت قبض قبضینو از لینک های زیر قابل دسترس است.

ریح چهار روش حذف قبوض برقی

اما چهار روش به‌منظور دریافت شماره تلفن همراه مشترکان برای ارسال قبوض پیامکی در نظر گرفته شده است. در روش نخست، ماموران قرائت کنتور پس از مراجعه به منازل شماره تلفن همراه مشترک را دریافت و در سامانه ثبت خواهند کرد.

در روش دوم نیز سرشماره‌ای اعلام شده است که مشترکان با ارسال شماره شناسه اشتراک خود، اطلاعاتشان در سامانه ثبت خواهد شد و پس از این قبوض خود را به شکل پیامک دریافت خواهند کرد. در واقع همه مشترکان در سطح کشور می‌توانند با ارسال *۱* شناسه قبض # به سرشماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ نسبت به ثبت شماره همراه خود در سامانه صدور قبض کشور اقدام کنند. حذف قبض کاغذی با قبضینو

ده از مولدهای بخش‌های دولتی و خصوصی را از راهکارهای مدیریت مصرف و تامین برق در تهران دانست و گفت: دستگاه‌های بخش خصوصی و دولتی که دارای مولدهای خودتامین هستند در تابستان سال جاری از ساعت 12 تا 16 به طور میانگین به میزان 100 مگاوات از این مولدها استفاده کرده‌اند که بخشی به شبکه تزریق شده و بخشی به منظور تامین برق مصرفی خود دستگاه‌ها بوده است.

وی با اشاره به عدم تغییر ساعات ادارات تهران در سال جاری گفت: بخشنامه‌ای صادر شد تا دستگاه‌ها در کلانشهر تهران موظف به کاهش 10 درصدی مصرف برق نسبت به سال گذشته شوند همچنین دستگاه‌هایی که مولد دارند در ساعات پیک از مولدهای خود استفاده کنند و دستگاه‌های اجرایی دمای وسایل سرمایشی خود را روی رقم 25 درجه تنظیم کنند که هزار سازمان و دستگاه بزرگ هدفگذاری شد که تمامی این دستگاه‌ها دارای کنتور هوشمند هستند و هم از طریق کنتورهای هوشمند مصرف آنها رصد شده و هم 350 اکیپ کار رصد مدیریت مصرف این ارگان‌ها را انجام دادند که در این زمنه حدود 15 دستگاه به علت رعایت نکردن مفاد این بخشنامه ابتدا با اخطار و سپس با قطع چند ساعته برق مواجه شدند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران افزود: در مجموع تعداد قطعی‌های برق تابستان امسال که ناشی از مسائل فنی شبکه بوده نسبت به سال گذشته با کاهش 10 درصدی همراه بود. قبض برق قبضینو

این اقدام باید با شماره همراهی انجام شود که مسئولیت پرداخت صورت‌حساب برق را برعهده دارد، یعنی مالک، مستأجر و یا هر فرد دیگری که مسئولیت صورت حساب برق از سوی مالک به وی واگذار شده است. پس از آن راهنمایی لازم در قالب پیامک در اختیار مشترک قرار خواهد گرفت.

در روش سوم نیز مشترکان می‌توانند با مراجعه به سایت ۳۹ شرکت توزیع در سراسر کشور نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند. همچنین اپلیکیشنی در سایت‌های یاد شده قرار گرفته که مشترکان می‌توانند با استفاده از آن علاوه بر دریافت قبوض الکترونیکی، تمامی خدمات پس از فروش را از طریق این اپلیکیشن دریافت کنند.

  • مستاجرها چه کنند؟

چنانچه فردی مالک خانه نیست و مستأجر است، بعد از آنکه از محل مورد نظر نقل مکان کرد، باید شناسه قبض به همراه ستاره دو را به همان شماره پیامک کند تا فرآیند ارسال قبض آن شماره شناسه متوقف شود. سپس شناسه قبض منزل جدید خود به همراه ستاره یک را مجدد پیامک کند. اگر مشترکی چند قبض برق دارد می‌تواند شناسه همه را به صورت جداگانه به همراه ستاره یک به شماره مذکور پیامک کند. در حال حاضر برای حدود یک میلیون مشترک که شماره همراه آن‌ها موجود است، به صورت موازی هم قبض کاغذی و هم قبض به صورت پیامک ارسال می‌شود.

  • جمع آوری اطلاعات ۲۵ میلیون مشترک

طبق آخرین اخبار که از سوی وزارت نیرو ارائه شده است، از میان ۳۶ میلیون مشترک برق کشور تاکنون اطلاعات ۲۵ میلیون مشترک برای حذف قبوض کاغذی جمع‌آوری شده است و این افراد قبوض خود را به صورت پیامکی دریافت می‌کنند.  بر اساس آخرین ارزیابی صورت گرفته تاکنون در مناطق مختلف کشور از جمله استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان و شهرستان مشهد تقریبا قبوض کاغذی برق به طور کامل حذف شده

ها حاکی از آن است که ۳۵ میلیون کنتور برق، حدوداً همین تعداد کنتور آب و ۲۰ میلیون کنتور گاز وجود دارد و برآوردها نشان می‌دهد ۱۴۴۰ میلیارد تومان برای قبوض خدماتی هزینه می‌شود. در حالی که به گفته آذری جهرمی، ظرفیت کامل دولت الکترونیکی فراهم است که تمام این قبوض را به صورت الکترونیکی صادر کند.

بر اساس طرح حذف قبوض کاغذی برق، به جای این قبوض اطلاعات مربوط به مصرف و صورت‌حساب برق مصرفی مشترکین به صورت الکترونیکی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. به گفته مسئولان، صدور قبوض کاغذی برای ۳۶ میلیون مشترک برق کشور از مهرماه امسال متوقف خواهد شد.

تشریح چهار روش حذف قبوض برقی

اما چهار روش به‌منظور دریافت شماره تلفن همراه مشترکان برای ارسال قبوض پیامکی در نظر گرفته شده است. در روش نخست، ماموران قرائت کنتور پس از مراجعه به منازل شماره تلفن همراه مشترک را دریافت و در سامانه ثبت خواهند کرد.

در روش دوم نیز سرشماره‌ای اعلام شده است که مشترکان با ارسال شماره شناسه اشتراک خود، اطلاعاتشان در سامانه ثبت خواهد شد و پس از این قبوض خود را به شکل پیامک دریافت خواهند کرد. در واقع همه مشترکان در سطح کشور می‌توانند با ارسال *۱* شناسه قبض # به سرشماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ نسبت به ثبت شماره همراه خود در سامانه صدور قبض کشور اقدام کنند.

این اقدام باید با شماره همراهی انجام شود که مسئولیت پرداخت صورت‌حساب برق را برعهده دارد، یعنی مالک، مستأجر و یا هر فرد دیگری که مسئولیت صورت حساب برق از سوی مالک به وی واگذار شده است. پس از آن راهنمایی لازم در قالب پیامک در اختیار مشترک قرار خواهد گرفت.

در روش سوم نیز مشترکان می‌توانند با مراجعه به سایت ۳۹ شرکت توزیع در سراسر کشور نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند. همچنین اپلیکیشنی در سایت‌های یاد شده قرار گرفته که مشترکان می‌توانند با استفاده از آن علاوه بر دریافت قبوض الکترونیکی، تمامی خدمات پس از فروش را از طریق این اپلیکیشن دریافت کنند.

مستاجرها چه کنند؟

است.

  • پایتخت نشینان چه کنند؟

بر اساس این گزارش، ۴۰ درصد از مشترکین برق تهران که تعداد آن‌ها یک میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک است، تاکنون شماره تلفن همراه خود را ثبت کرده‌اند و قبض آنها به زودی حذف خواهد شد. مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ در آخرین نشست خبری خود از مشترکان تقاضا کرد: برای اینکه از ابتدای مهرماه با مشکل دریافت صورت حساب برق مواجه نشوند، حداقل تا پانزدهم شهریورماه نسبت به ارسال شماره همراه خود اقدام کنند.

مشترکین تهرانی هم می‌توانند شناسه قبض خود را با ۱* به شماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ ارسال کنند. همچنین می‌توانند با مراجعه به سایت TBTB.IR اطلاعات خود را ثبت کنند و یا زمانی که مامورین اداره برق به منازل آن‌ها برای قرائت کنتور مراجعه می‌کنند، شماره همراه خود را در اختیار ماموران قرار دهند. بعد از جمع‌آوری قبوض کاغذی مشترکینی که نیاز به قبوض فعلی دارند، می‌توانند به سایت شرکت توزیع برق تهران مراجعه کنند و با وارد کردن شناسه قبض اطلاعات خود را کاملا دریافت کنند. در پیامکی که به مشترکین ارسال می‌شود، فقط میزان ریال و تاریخ پرداخت اعلام خواهد شد.

افزود: حدود 32 هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف و 18 هزار دستگاه پست و 500 هزار چراغ روشنایی معابر در کلانشهر تهران داریم که رصد، نگهداری و رسیدگی به این مقدار تجهیزات توسط 6 هزار نفر از کارکنان و متخصصان شرکت توزیع برق انجام می‌شود.

صبوری با بیان اینکه خدمات مابه لحاظ کمی و کیفی به صورت‌ آنلاین مورد رصد مردم است گفت: در سال 96 نقشه راهی تا افق سال 1400 تدوین کرده‌ایم که همه برنامه‌های جاری ما در تبعیت و در راستای این نقشه راه در حال انجام است.

وی ادامه داد: متوسط رشد سالانه پیک مصرف برق شهر تهران 3.5 درصد بوده اما امسال با وجود اضافه شدن یکصدهزار مشترک جدید و افزایش یک درجه‌ای دمای هوا که به افزایش مصرف منجر می‌شود، با اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف موفق شدیم میزان رشد پیک مصرف برق شهر تهران را نسبت به سال گذشته به حدود 2 درصد برسانیم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران با بیان اینکه پیش‌بینی برق مصرف تهران در تابستان سال جاری 5 هزار مگاوات بود گفت: با اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف حدود 350 مگاوات بار مدیریت شد و تا امروز رکورد پیک مصرف برق تهران در سال جاری رقم 4 هزار و 660 مگاوات است.https://ghabzino.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *