Menu
عکس پروفایل مفهومی پیکوفان

نتیجه اجرای یک قانون اشتباه؛ افزایش شدید هزینه انتقال سند خودرو در سال 98 – قیمت پراید پوتال کار

پیش فروش سایپا

نقل و انتقال خودرو به موجب سند رسمى انجام مى شود، دارندگان وسايل نقليه مکلفند قبل از هرگونه نقل و انتقال وسايل مذکور در دفاتر اسناد رسمى، ابتدا به ادارات راهنمايى و رانندگى يا مراکز تعيين شده از سوى راهنمايى و رانندگى براى بررسى اصالت وسيله نقليه، هويت مالک، پرداخت جريمه ها و ديون معوق و تعويض پلاك به نام مالک جديد مراجعه نمايند.
در هر معامله‌ ای نیاز است هر دو طرف یعنی هم خریدار و هم فروشنده قرار دادی را میان خود بنویسند و این قرار داد باید به امضای هر دو طرف برسد. در انتقال سند خودرو نیز در ابتدا باید این کار را انجام دهند.
قانون افزایش هزینه انتقال سند خودرو، در وضعیت نامناسب فعلی می‌ تواند همین نبض کم‌ توان بازار خودرو را متوقف کند. با توجه ‌به افزایش قیمت خودرو در بازارهای مصرف و کاهش قدرت خرید مردم، بالا رفتن هزینه انتقال سند خودرو موجب کاسته ‌شدن از قدرت خرید مشتریان می‌ شود. سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو در این خصوص می ‌گوید: قانون افزایش هزینه انتقال سند خودرو، در وضعیت نامناسب فعلی بازار نباید اجرا می ‌شد.

نوسانات نرخ خودروهای داخلی طی هفته گذشته را چطور بررسی می‌ کنید؟

قیمت خودروهای داخلی نسبت‌ به هفته گذشته دچار تغییر خاصی نشده و قیمت‌ های هفته گذشته حفظ شده است. تنها قیمت خودرو اچ‌ سی‌ک راس در هفته گذشته به دلیل شایعه افزایش قیمت مجدد از سوی شرکت، حدود 4 میلیون ‌تومان افزایش یافته بود.

وضعیت بازار خودروهای خارجی را چطور ارزیابی می‌ کنید؟

خودروهای خارجی نیز قیمت ‌های هفته گذشته را حفظ کرده‌ اند و تفاوت قیمت در این بخش نیز به وجود نیامده است. اما در دو، سه روز گذشته مشکلی ایجاد شده مبنی بر اینکه هزینه انتقال سند خودرو از ابتدای سال میلادی 2019 افزایش حدودا 130 درصدی یافته و مصرف‌ کننده و فروشنده را با مشکل مواجه کرده است.
به عنوان مثال تا چند روز گذشته، هزینه انتقال سند خودرو سانتافه حدود 3.5 میلیون تومان بود که اکنون به 7 میلیون‌ تومان رسیده و این قانون برای تمام خودروهای خارجی برقرار است.هزینه انتقال سند خودرو

مسئولیت تعیین سطح افزایش هزینه انتقال سند خودرو با توجه‌ به شرایط رکود در بازار خودرو با چه ارگانی است؟

افزایش قیمت دلار، سبب شده طی هشت ماه اخیر ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم ۸۰ درصد کاهش پیدا کند، این در حالی است که سال ۹۶ در حال نزدیک شدن به قدرت خرید سال ۹۰ بودیم اما با این وضعیت اگر هیچ عامل مخرب دیگری بر اقتصاد کشور تاثیر نگذارد شاید ۱۰ سال دیگر قدرت خرید مردم به قدرت خرید سال ۹۰ برسد.
اداره دارایی سالانه این موضوع را اعلام می‌ کند اما این قانون نباید امسال و در حال حاضر با وضعیت نامناسب بازار و در شرایطی که در صدد ایجاد رونق بازار هستیم، اجرایی می ‌شد زیرا علاوه‌ بر نبود رونق خرید و فروش، قدرت خرید مردم نیز بالا نیست و در این شرایط، خریدار یک دستگاه خودرو سانتافه، حدود 4 میلیون‌تومان بیشتر پرداخت خواهد کرد.

قیمت خودرو و ماشین و تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *