Menu
عکس پروفایل مفهومی پیکوفان

همزمان با معضل کمبود آمبولانس در کشور؛ 280 آمبولانس وارداتی از گمرک ترخیص نمی شوند – نمایندگی سایپا پورتال کار

پیش فروش سایپا

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان از ترخیص ۲۰۰ دستگاه خودروی سواری و ۱۲۰ دستگاه آمبولانس اورژانس در ۲ گمرک شهید رجایی و باهنر خبر داد.
قائم مقام اورژانس کشور گفت: تقریباً بیش از یک سال طول کشید تعدادی از آمبولانسهای اورژانس از گمرک ترخیص شود و اکنون از ۴۰۰ دستگاه آمبولانس، ۱۲۰ دستگاه را ترخیص کردیم. تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم این تعداد آمبولانس اورژانس طی روزهای پیش رو از گمرک ترخیص و وارد ناوگان اورژانس کشور شود.
دکتر سیف صبح امروز در نشست کمیته هماهنگی اجرای طرحهای ترافیکی که با حضور سازمانهای مرتبط با ترافیک مانند پلیس راهور، راهداری، پزشکی قانونی، اورژانس، هلال‌احمر و … برگزار شد، با انتقاد از عدم وجود نور کافی و استراحت در 30 کیلومتری برخی شهرهای کشور، اظهار کرد: متاسفانه بحث آمبولانس‌ها در کشور معضل شده است.آمبولانس اورژانسدکتر حسن نوری؛ معاون فنی و عملیات اورژانس کشور نیز در این نشست با بیان اینکه تقریباً بیش از یک سال طول کشید تعدادی آمبولانس اورژانس از گمرک ترخیص شود، تصریح کرد: اکنون از 400 دستگاه آمبولانس، 120 دستگاه را ترخیص کردیم که از پلیس می‌خواهیم این دستگاه‌ها تا زمان پلاک‌گذاری در طرح سلامت تابستانی به کار گرفته شود.
وی خاطرنشان کرد: هنوز همکاران من برای انجام ماموریتها مشکل تامین سوخت دارند، امسال 11.4 درصد کاهش اعزام مصدومان اعزامی را در ایام نوروز داشتیم. کاغذ از اورژانس پیش بیمارستانی در حال حذف شدن است و به سمت الکترونیکی شدن پیش می‌رویم.
معاون فنی و عملیات اورژانس کشور با بیان اینکه 56 درصد مصدومان ترافیکی در حوزه شهری روی داد،گفت: باید در بحث شهری نیز جدیت داشته باشیم. در حال حاضر با توجه به جمعیت تهران بیش از  ۵۰۰ دستگاه آمبولانس نیاز داریم که با ترخیص این آمبولانس‌ها و اضافه شدن به ناوگان اورژانس، کمبود آمبولانس در پایگاه‌های اورژانس تا حدودی رفع خواهد شد.

این موارد در حالی مطرح می شود که خودروسازان کشور اساسا تاکنون موفق به پاسخگویی به نیاز ارگان ها نشده اند و از همین رو بسیاری از خودروهای مورد استفاده برای پلیس، آتش نشانی و سازمان های امداد رسانی از انواع وارداتی یا نمونه های مونتاژی با ارزبری بالا هستند.

قیمت خودرو و ماشین و تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *