Menu

پرداخت جرایم رانندگی و استعلام لیست خلافی با پیشخوان

جریمه شدن به اندازه کافی برای همگی ما دردناک است. اما چیزی که می‌تواند کمی از این ناراحتی کم کند راحت بودن روند استعلام خلافی و پرداخت آن است. ما در پیشخوان  به فکر این مشکل بوده‌ایم و تمام تلاش خود را به کار گرفتیم که به راحتی و در چند لحظه خلافی خود را استعلام بگیرید و به سادگی و با اطمینان پرداخت کنید.برای استعلام خلافی با استفاده از اپلیکیشن پیشخوان 24 فقط باید شماره 8 یا 9 رقمی پشت کارت ماشین یا موتور خود را در قسمت استعلام خلافی خودرو وارد کنید و سپس با انتخاب گزینه استعلام، خلافی خود را مشاهده کنید. پیشخوان 24 امکان پرداخت تجمیعی و تکی خلافی خودرو و موتور را در اختیار کاربران قرار داده‌است. بدین ترتیب می‌توانید هر یک از جرائم را که می‌خواهید پرداخت کنید. کافیست یک‌بار جرائم رانندگی خود را با اپلیکیشن پیشخوان 24 به صورت آنلاین پرداخت کنید تا تفاوت و راحتی در استعلام و پرداخت را احساس کنید و از این پس تنها از پیشخوان 24 برای استعلام و پرداخت جرائم رانندگی خود استفاده کنید.اپلیکیشن پیشخوان 24 تمامی جزئیات لازم را در اختیار کاربران عزیز قرار می‌دهد: مبلغ جریمه، زمان ثبت جریمه، محل تخلف، نوع تخلف، شرح تخلف

نشدن دوبرابر می‌گردد. اما در روش‌های دوبرگی و ثبت با دوربین، مبلغ جریمه رانندگی بعد از گذشت ۶۰ روز و در صورت پرداخت نشدن دو برابر نمی‌شود.

 

بروز نبودن لیست جرایم خلافی

در صورتی که پس از استعلام خلافی خودرو، جرایم جدید خود را مشاهده نمی کنید، نگران نباشید. ثبت جرایم در سامانه راهور 120 با تاخیر انجام می گیرید و جریمه شما هنوز در لیست خلافی راهور وارد نشده است و پس از گذشت مدت زمانی این جرایم به لیست خلافی شما اضافه خواهند شد. این مشکلات بیشتر برای شماره بارکدهای 9 رقمی به وجود می آید.  همچنین ممکن است جریمه شما وارد شده باشد ولی به دلیل عدم وجود شناسه قبض و شناسه پرداخت، امکان پرداخت آنلاین را نداشته باشد.

عدم صدور شناسه قبض و شناسه پرداخت برای خلافی

در صورت مشاهده جرمیه ای که شناسه قبض و شناسه پرداخت برای آن صادر نشده است، اگر مدت زمان 10 روز کاری از زمان صدور جریمه شما گذشته باشد به مراکز پلیس 10 مراجعه کنید.

چرا خلافی‌های پرداختی  از لیست خلافی با تاخیر حذف می‌شوند؟

خلافی‌هایی که از طریق پیشخوان 24 پرداخت می‌کنید بلافاصله بعد از پرداخت از لیست پلیس راهور حذف می‌شوند و نیازی به پیگیری ندارد. به دلیل ساختار دستی پلیس راهور لیست سایت با تاخیر به روز رسانی می‌شود، این در حالیست که لیست جرایم شما در دفاتر پلیس+10 به روز است. به دلیل دستی بودن سیستم پلیس راهور، حذف جرائم از لیست راهور ممکن است تا 10 روز کاری زمان ببرد اما اگر با پیشخوان 24 ، خلافی خود را پرداخت کرده‌اید از تسویه آن مطمئن باشید. اما جهت اطمینان بیشتر می‌توانید حضورا به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.

پرداخت تکراری قبض خلافی

متاسفانه در سامانه راهوو بسیاری از اپلیکیشن های استعلام و پرداخت جرایم، امکان پراخت قبض های پرداخت شده وجود دارد. یعنی ممکن است کاربری به اشتباه یک قبض را چندین بار پرداخت کند. این مشکل در اپلیکیشن خلافی پیشخوان 24 حل شده است و امکان پرداخت قبوض تکراری را به کاربران نمی دهد. در هر صورت در صورت پرداخت تکراری از سایر روش های استعلام خلافی،  برای بازگشت وجه پرداختی به مراکز اجرائیات ناجا مراجعه کنید.

https://pishkhan24.com/khalafi

استعلام خلافی موتور

پیشخوان 24 به منظور راحتی کاربران موتورسیکلت، سرویس جداگانه برای استعلام و مشاهده جرایم موتور را ارایه داده است. کاربران با وارد کردن شماره بارکد پشت کارت ماشین خود می توانند لیست به روز خلافی موتور خود را مشاهده و در صورت تمایل اقدام به تسویه آنی جرایم موتور کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استلام خلافی با پیشخوان24 تماس بگیرید.

در این مقاله از وب سایت پیشخوان، تصمیم داریم روش‌های مختلف گرفتن خلافی خودرو و پرداخت آن را با هم بررسی کنیم. شما هم اگر تا به حال  تصمیم به خرید و فروش خودرویتان گرفته باشید حتما با قضیه‌ی پرداخت جریمه و خلافی از جانب پلیس مواجه شده‌اید. تازه اگر این موضوع را هم در نظر بگیرید که بعضی از جرایم راهنمایی رانندگی پس از گذشت دو ماه دوبرابر می‌شود، دیگر به کل باید مطمئن باشید که باید راه‌ها پرداخت خلافی خودرویتان را یاد بگیرید.
استعلام گرفتن از جرایم ریز خودرو، همواره موضوع بسیار مهمی برای رانندگان بوده است؛ زیرا خلافی‌های یک ماشین اگر بالای یک میلیون تومان باشند؛ در صورت برخورد خودروی مورد نظر با پلیس، توقیف می‌شوند. از طرفی هم گفتیم که بعضی از جرایم راهنمایی رانندگی پس از گذشت دو ماه تاخیر دو برابر می‌شوند و شما را بدون آن که بدانید به خاک سیاه می‌نشانند.
همچنین احتمالا این موضوع را هم می‌دانید که در هنگام خرید و فروش ماشین باید جرایم آن را به طور کامل پرداخت کنید. در نتیجه در این مقاله تصمیم گرفتیم تا روش‌های مختلف استعلام خلافی و پرداخت آن را برای شما تشریح کنیم. در ادامه‌ی مقاله با ما همراه باشید!

چرا باید به موقع خلافی خودرویمان را پرداخت کنیم؟

پرداخت خلافی خودرو برای رانندگان همواره یکی از عذاب‌های الهی بوده است. بعضی از رانندگان وظیفه شناس و متخلف ما، مرتکب تخلف رانندگی می‌شوند اما پرداخت جریمه را به دلایل مختلفی به تعویق می‌اندازند تا زمانی که بالاخره این جریمه‌ها کار دستشان می‌دهد. می‌پرسید چرا؟ الان دلیلش را خدمتتان عرض می‌کنم:

 1. بعضی از جریمه‌های راهنمایی و رانندگی پس از گذشت دو ماه از مهلت پرداخت، دو برابر می‌شوند!
 2. اگر خلافی و جریمه‌های پرداخت نشده‌ی خودروی شما بالای یک میلیون تومان باشند، در صورتی که خدای ناکرده با پلیس برخوردی داشته باشید؛ خودروی شما توسط پلیس وظیفه شناس و عزیز ما، توقیف می‌شود.
 3. اگر به صورت فوری تصمیم به فروش خودروی خود بگیرید، با لیستی بالا بلند و طولانی از جریمه‌هایتان مواجه می‌شوید که تا زمانی که آن‌ها را پرداخت نکنید نمی‌توانید خودروی خود را بفروشید.

  روش چهارم: دریافت خلافی خودرو با استفاده از تماس تلفنی

  برای استعلام خلافی خودرویتان با این روش، باید با شماره‌ی ۸۸۲۸۸۸۸ تماس بگسرید و با وارد کردن شماره‌ی VIN درج شده روی کارت یا سند ماشین، استعلام بگیرید.

  روش پنجم: استفاده از کد USSD

  برای پرداخت جریمه از این روش، مهم نیست که مدل تلفن همره شما بالا باشد یا به اینترنت دسترسی داشته باشید یا خیر! بلکه کافیست:

  • کد#۱۱۰* را شماره گیری کنید.
  • دو گزینه برای شما نمایش داده می‌شود: ۱- خدمات قابل ارائه، ۲- خدمات در دست اقدام » که اگر میخواهید خلافی ماشینتان را استعلام بگیرید، گزینه‌ی یک را ارسال کنید.
  • در مرحله‌ی بعدی یک گزینه در مقابلتان قرار می‌گیرد و آن همان استعلام خلافی خودرو است. گزینه‌ی یک را ارسال کنید.
  • در این مرحله باید کد VIN خودروی خود را وارد و سپس ارسال کنید.
  • در این مرحله اگر تمایل دارید لیست خلافی خودرویتان را ببینید عدد یک را ارسال کنید و اگر که علاوه بر لیست خلافی خودرو شناسه قبض و شناسه پرداخت را می‌خواهید  عدد دو را ارسال کنید
  • سپس می‌توانید لیست خلافی خودروی خود را مشاهده کنید.

  چند نکته که باید در استفاده از سرویس USSD  در نظر داشته باشید:

  1. دقت کنید که پیش از استفاده از سرویس، زبان تلفن همراهتان را انگلیسی کنید تا در طی پروسه، به مشکلی برنخورید.
  2. اگر برای چند ثانیه از کدهای USSD استفاده نکنید و سرویس را منتظر بگذارید، ارتباط آن‌ها به دلایل امنیتی سریع قطع می‌شود. پس در وارد کردن VIN خودرو تعلل نکنید و سرعت عملتان را بالا ببرید.

  روش ششم: نحوه‌ی استعلام خلافی با استفاده از تلگرام

  برای استعلام خلافی خودروی خود اگر با هیچ کدام از روش‌های بالا راحت نبودید؛ این روش را امتحان کنید:

  • برنامه‌ی تلگرام را باز کنید و عبارت@car_services_bot را جست و جو کنید.

پس اطلاع داشتن از وضعیت خلافی خودرو و پرداخت به موقع آن، با توجه به دلایلی که در بالا گفته شد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و پشت گوش انداختن آن به هیچ عنوان جایز نیست.

در گذشته‌ای نه چندان دور که تکنولوژی هنوز به اندازه‌ی این روزها پیشرفت نکرده بود، رانندگان محترم و متخلف برای اطلاع از لیست خلافی‌های خودرویشان مجبور بودند به یکی از شعب دفاتر پلیس +10 در محله‌شان رجوع کنند تا بتوانند لیست خلافی‌های خود را تهیه کنند و از خلافی‌های خواسته و ناخواسته‌ی خود مطلع شوند.
پس از آن هم اگر تصمیم به پرداخت می‌گرفتند؛ باید به یکی از نزدیکترین شعب بانک ملی در اطرافشان رجوع می‌کردند و جریمه را پرداخت می‌کردند.
بگذریم از این که ممکن بود برای یک راننده به دلایل مختلف مشکلی فوری پیش بیاید و مجبور باشد در ساعاتی غیر از ساعت اداری بانک و پلیس +10، جرایم خود را پرداخت کند؛ اما به دلیل شرایط موجود نتواند این کار را انجام دهد و به مشکل بربخورد.
در کل در گذشته پرداخت خلافی و قبوض جریمه کار بسیار سختی بوده است. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن روش‌های مختلف برای پرداخت قبوض، بسیاری از مشکلات انسان حل شده است.

ما در این مقاله تصمیم داریم 10 روش مختلف پرداخت خلافی را با یکدیگر بررسی کنیم تا خدای نکرده شما راننده‌ی عزیز به دلیل دشواری‌هایی که پرداخت قبوض برایتان دارد، از این امر مهم غافل نشوید. پس حتما ادامه‌ی مقاله را بخوانید!

روش‌های استعلام خلافی خودرو

پیش از این اهمیت دریافت و استعلام خلافی خودرو و پرداخت آن را ذکر کردیم. همچنین گفتیم که با پیشرفت تکنولوزی راه‌های بسیاری برای پرداخت خلافی خودروی شما وجود دارد. در ادامه چند روش مهم و کاربردی و ساده‌ی گرفتن خلافی خودرو را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

روش اول: استعلام خلافی خودرو از طریق وب سایت راهور

یکی از اولین و ساده‌ترین راه‌های پرداخت خلافی خودرو که به ذهن هرکس می‌رسد، مراجعه به وب سایت راهور است. وب سایت راهور وب سایتی است که راهنمایی و رانندگی به همین منظور تعریف کرده است تا شما وارد سایت شوید و اطلاعات مربوطه را به سیستم وارد کنید تا بتوانید خلافی خودرویتان را استعلام کنید.
فقط در استفاده از وب سایت راهور باید چند نکته را مد نظر داشته باشید:

 • اطلاعات موجود در وب سایت راهور به دلایل امنیتی مربوط به سایت، به صورت آفلاین هستند و هفته‌ای یکبار به روزرسانی می‌شوند.
 • پس زمانی که برای مشاهده‌ی جریمه‌های خود به وب سایت راهور مراجعه می‌کنید، نباید انتظار داشته باشید که خلافی‌های خودرویتان را تا همان لحظه ببینید! بلکه اطلاعاتی که پیش روی شما قرار می‌گیرد لیست به روز رسانی شده‌ای از جریمه‌های شما تا چند روز گذشته است.
  پس همیشه در وب سایت راهور جریمه‌هایتان با چند روز تاخیر به دستتان می‌رسد.
 • در صورت پرداخت جریمه با استفاده از وب سایت راهور، اطلاعات با تاخیر 72 ساعت در سامانه‌ی پلیس درج خواهد شد و در به روز رسانی بعدی سایت، شما قادر به شماهده‌ی صورت‌حساب خود هستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *