Menu
عکس پروفایل مفهومی پیکوفان

چراغ قرمز برای شما همیشه سبز است؛ صرفه جویی در وقت و انرژی با تکنولوژی تازه آئودی [تماشا کنید] – تندر 90 سایر ماشین ها

پیش فروش سایپا

منتظر ماندن در پشت چراغ قرمز یکی از اتفاقاتی است که در صورت تکرار می تواند به امری خسته کننده و حوصله بر تبدیل شود. برای مقابله با این وضعیت، شاخه آئودی در ایالات متحده به تازگی سیستمی ابداع کرده که سرعت بهینه را برای اجتناب از زمان قرمز شدن چراغ ها به راننده پیشنهاد می کند.

سیستم جالب آئودی GLOSA نام داشته و از عبارت Green Light Optimized Speed Advisory (پیشنهاد سرعت بهینه برای چراغ سبز) برگرفته شده است. این سیستم با استفاده از تکنولوژی اتصال خودرو به زیرساخت های شهری (V2I) به چراغ های راهنمایی و رانندگی متصل شده و داده های لازم را استخراج می کند.

پس از استخراج داده ها، مکان دقیق خودرو با زمان بندی چراغ ها تطبیق داده شده و با محاسبات پیشرفته سرعت بهینه در نمایشگر پشت فرمان به راننده پیشنهاد می شود تا او هنگام سبز بودن چراغ به تقاطع برسد.

7a4293d4-audi-glosa-1

نکته جالب اینکه GLOSA محدودیت سرعت مناطق مختلف را نیز در نظر می گیرد و اینگونه نیست که فقط راننده را به افزایش سرعت تا بیشترین حد ممکن تشویق کند!

به گفته ارباب حلقه ها این سیستم روی برخی از مدل های 2017 و چند مدل جدیدتر قابل نصب بوده و بخشی از سیستم اطلاعات چراغ های راهنمایی (Traffic Light Information) محسوب می شود. بد نیست اشاره کنیم سیستم اطلاعات چراغ های راهنمایی زمان باقی مانده تا سبز شدن چراغ قرمز را در نمایشگر پشت فرمان به نمایش می گذارد.

آئودی

آنطور که اعلام شده GLOSA با 4700 تقاطع موجود در کلان شهرهایی مثل دالاس، دنور، گینزویل، هیوستون، کانزاس سیتی، لاس وگاس، لس آنجلس، نیویورک سیتی، اورلاندو، پورتلند، سان فرانسیسکو و واشینگتن دی سی سازگاری دارد.

برای بهره مندی از سیستم GLOSA مالکین خودروهای آئودی باید به سرویس PRIME ملحق شوند. جهت پیوستن به این سرویس دارندگان مدل های A6، A7، A8 و Q8 مستلزم پرداخت حق اشتراک 199 دلاری برای 6 ماه یا 499 دلار برای 18 ماه هستند.

ژرمن ها معتقدند با آپدیت های بعدی و یکپارچه کردن GLOSA با مسیریاب و سیستم start/stop در مصرف سوخت خودروها صرفه جویی می شود.

گفتنی است نتایج یک تحقیق نشان می دهد هر ساله حدود 300 ساعت (معادل 12.5 روز) از وقت آمریکایی ها در پشت چراغ قرمز تلف می شود. روشن است که در صورت فراگیر شدن، سیستم GLOSA می تواند نقش مثبتی در جلوگیری از اتلاف وقت ارزشمند شهروندان در تقاطع ها ایفا کند.

قیمت خودرو و ماشین و تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *