نوشته‌شده توسط 
امتياز اين آيتم
(0 راي)

نمایندگی سایپاقشقایی از محصولات پر تقاضای نیسان است که به زودی وارد بازار خودرو کشورمان خواهد شد. این خودرو که در دسته کرس اوور های کوچک قرار می گیرد. در سال ٢٠٠٧ توسط نیسان برای نخستین بار در انگلستان معرفی شد.
قشقایی از لحاظ سایز در بین خودرو های چند منظوره MPV همانند سئات التئا و شاسی بلند های جمع و جوری همانند، هیوندا توسان و سوزوکی گرند ویتارا قرار می گیرد که نشان دهنده تلاش نیسان برای تولید خودرویی متمایز است. در واقع خودرویی هاچ بک از نوع SUV که نکوچکی هاچ بک را دارد و نه بزرگی یک SUV که از این حیث می تواند طرفداران بسیاری برای خود پیدا کند که البته موفق هم بوده است و توانسته عنوان یکی از پرفروش ترین خودروی نیسان در اروپا در این کلاس را از آن خود کند
طراحی نمای کناری این خودرو به صورت عضلانی صورت گرفته ، چراغ های جلو بیش از حد بزرگ هستند . این ترکیب با جلوپنجره بزرگ خودرو نمایی قدرتمند را برای جلو خودرو به وجود آورده اند . چراغ های عقب به صورت بر آمده طراحی شده اند و کمی به طراحی های هیوندای شباهت دارند
طراحی داخلی خودرو با استفاده از تزئینات چرم و کنسول مدرن ، از قشقایی اس یو وی با امکانات مدرن و به روز ساخته اند .


چراغ جلو قشقایی از نوع زنونی است و قابلیت تنظیم ارتفاع و روشن و خاموش شدن اتوماتیک را داراست
قشقایی توسط یک بدنه مستحکم و ایمن از سرنشینان حمایت می کند و با استفاده از سیستم پیشرفته کنترل الکترونیکی پایداری ESP ایمنی خودرو را در شرایط نا متعادل تضمین می کند. در ازمایش ایمنی کانون ایمنی اروپا EURONCAP از این کانون 5 ستاره برای ایمنی سرنشینان دریافت کرد 4 ستاره جالب برلی ایمنی کودکان و همچنین دو ستاره از 4 ستاره موجود برای تصادف با عابر پیاده. ای خودرو دارای 6 کیسه هوا و ترمز ABS می باشد.
 
موتور گیربکس QASHQAI
برای قشقایی چهار نوع موتور در نظر گرفته شدهکه دو نوع ان بنزینی و با حجم های ۶/١ و ٠/٢ لیتری و با قدرت های به ترتیب ١١۵ و ١۴٠ اسب بخار هستند که مدل دارای موتور دو لیتری وارد ایران خواهد شد. این موتورها با گیربکس ۵ و ۶ سرعته دستی و شش سرعته اتوماتیک و همچنین یک گیربکس CVT قابل سفارش هستند.
گیربکس های در نظر گرفته شده برای این خودرو قابلیت کافی برای یک رانندگی اسپرت را به همراه دارد. در مدل های دو دیفرانسیل این خودرو، راننده می تواند از حالت قفل دیفرانسیل استفاده کرده تا نیرو بصورت ۵٠-۵٠ بین چرخ های عقب و جلو تقسیم گردند هر چند کلید دیگری نیز در نظر گرفته شده که با فشردن ان نیرو در شرایط مختلف رانندگی بصورت اتوماتیک بین چرخ ها تقسیم می گردندکه مورد توصیه نیسان هم هستند.
شتاب ١٠٠ کیلومتر گونه دو لیتری با گیربکس معمولی ١و ١٠ ثانیه بدست امده و سرعت نهایی اعلام شده ١٩١ کیلومتر در ساعت است 

دفعات مطالعه 7911 مورد